FAQ – Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1) Co to jest NANOCLEAN® AC7?

NANOCLEAN® jest obecnie jedyną na rynku gamą preparatów myjąco-dezynfekujących z pełnym spektrum biobójczym do parowników klimatyzacji, układów wentylacji i większości powierzchni w najkrótszym czasie. Preparaty czyszczą i dezynfekują w jednym procesie, co ułatwia pracę serwisantom, przyspiesza proces dezynfekcji i  gwarantuje skuteczność dezynfekcji na wysokim poziomie. Stosowanie NANOCLEAN® gwarantuje satysfakcję klientów końcowych, czyli użytkowników klimatyzacji.

Gama  produktów NANOCLEAN® AC7 – Najnowszy produkt stworzony specjalnie dla branży motoryzacyjnej. Produkty NANOCLEAN® AC7 – koncentrat, NANOCLEAN® AC7 gotowy do użycia posiada jeszcze lepsze, silne właściwości myjące przeznaczone do parowników klimatyzacji w branży motoryzacyjnej. NANOCLEAN® AC7 w połączeniu z MC-88706 LANCA NANOCLEAN® INOX AC45, MC-88710 LANCA NANOCLEAN® NYLON AC160, oraz MC-8871 NANOCLEAN® GUN pistoletem ciśnieniowym do czyszczenia klimatyzacji, tworzą najlepszy zestaw dla Autoryzowanej Stacji Obsługi czy warsztatu samochodowego.

Gama  produktów NANOCLEAN® AIR – Produkty do czyszczenia, odgrzybiania i dezynfekcji klimatyzacji oraz wentylacji w budynkach publicznych jak hotele, szkoły, biura, magazyny, szpitale…

Gama  produktów NANOCLEAN® AC8 – produkty dla rynku konsumenckiego „zrób to sam” do odgrzybiania klimatyzacji, czyszczenia oraz dezynfekcji klimatyzacji w domu oraz samochodzie. Występuje w postaci aerozolu oraz formie gotowej do użycia.

 

2) Co to znaczy Pełne Spektrum Biobójcze

Płyny NANOCLEAN® AC7 charakteryzują się pełnym spektrum biobójczym, co oznacza, że posiadają działanie mikrobójcze w zakresie wszystkich drobnoustrojów chorobotwórczych tj. wirusy, bakterie, grzyby, prątkii spory. Badania potwierdzające działanie  preparatów NANOCLEAN® AC7 zostały przeprowadzone na obligatoryjnych organizmach testowych ujętych w normie europejskiej EN 14885, dotyczącej chemicznych środków dezynfekcyjnych i antyseptycznych. Pełne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze i sporobójcze zostało również potwierdzone przez Urząd, Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Płyny NANOCLEAN® AC7 likwidują wszystkie wirusy, jeżeli produkt biobójczy usuwa wirusy Polio, Adeno, Noro to zgodnie z europejskimi normami dotyczącymi chemicznych środków dezynfekcyjnych przyjmuje się, że usuwa wszystkie inne wirusy np. SARS-CoV-2 (wywołujący chorobę COVID-19). Skuteczność biobójczą potwierdzają badania wg norm europejskich EN:

ZESTAW BADAŃ: 
       
Grupa: Norma: Organizm: Czas dezynfekcji:
Bakterie EN 13697 Pseudomonas aeruginosa ATCC 15442 5 minut
Staphylococcus aureus ATCC 6538 5 minut
Escherichia coli ATCC 10536 5 minut
Enterococcus hirae ATCC 10541 5 minut
Bakterie EN 13623 Legionella pneumophila ATCC 33152 60 minut
Bakterie EN 1040 Legionella pneumophila ATCC 33152 1 minuta
Bakterie EN 1276 Legionella pneumophila ATCC 33152 1 minuta
Escherichia coli ATCC 10536 1 minuta
Pseudomonas aeruginosa ATCC 15442 1 minuta
Staphylococcus aureus ATCC 6538 1 minuta
Enterococcus hirae ATCC 10541 1 minuta
Bakterie EN 13727 Pseudomonas aeruginosa ATCC 15442 1 minuta
Staphylococcus aureus ATCC 6538 1 minuta
Enterococcus hirae ATCC 10541 1 minuta
Grzyby EN 13697 Candida albicans ATCC 10231 15 minut
Aspergillus brasiliensis ATCC 16404 15 minut
 (Aspergillus Niger)
Grzyby EN 1275 Candida albicans ATCC 10231 1 minuta
Grzyby EN 1650 Candida albicans ATCC 10231 5 minut
Spory EN 13704 Bacillus subtilis ATCC6633 5 minut
Prątki EN 14348 Mycobactrium terrae  DSM 43227 5 minut
Mycobacterium avium   DSM 44157 5 minut
Wirusy EN 14476 Adenovirus ATCC VR-5 5 minut
Wirusy EN 14476 Murine  Norovirus  S99 5 minut
Wirusy EN 14476 Poliovirus  LSC -2ab 5 minut
Wirusy EN 14476 Vaccinavirus  ATCC-VR 1508 5 minut

3) W jakiej formie jest dostępny preparat NANOCLEAN® AC7?

Preparat NANOCLEAN® AC7 jest dostępny w następujących formach:

  • wygodny płyn Gotowy Do Użycia (GDU),
  • ekonomiczny płyn w formie koncentratu stosowanym z wodą w stężeniu 5% (1:20)(950ml wody + 50ml koncentratu = 1 L roztworu roboczego)
  • w formie piany w aerozolu z 2 dyszami do użycia bez dodatkowego sprzętu
4) Jak stosować preparat NANOCLEAN® AC7?

Standardowo dezynfekcja powinna trwać minimum 1 minutę w celu usunięcia bakterii Legionella Pneumophila, minimum 5 minut dla bakterii, wirusów, sporów, prątków i niektórych grzybów i 15 minut dla pełnego spektrum biobójczego. Zalecamy dezynfekcję w czasie 15 minut dla pełnej skuteczności.
Pełna informacja zawarta jest w karcie technicznej TDS.

5) Na czym polega metoda czyszczenia ciśnieniowego i dezynfekcji parowników lancą NANOCLEAN®?

Metoda NANOCLEAN® polega na ciśnieniowym czyszczeniu i dezynfekcji parowników za pomocą specjalnie zaprojektowanych lanc w zależności od dostępu do parowników i budowy układu HVAC pojazdu. Należy wyciągnąć filtr przeciwpyłkowy aby umożliwić bezpośredni dostęp do parownika dla lancy czyszczącej. Czasami w zależności od typu pojazdu wymaga to demontażu dodatkowych części, np.: wentylatora (który również zalecamy czyścić), czujników, rezystor dmuchawy lub otwór rewizyjny. W zestawie MC-8850 jest metalowa lanca INOX AC45 z dyszami kierunkowymi, którą wsuwamy do komory parownika, lancę możemy dowolnie wygiąć i dopasować do kanału układu HVAC. Czyścimy parownik pod ciśnieniem preparatem NANOCLEAN® AC7i pozostawiamy na 15 minut w celu pełnej dezynfekcji parownika. W tym czasie płyn powinien spłynąć pod samochodem kanałem spustowym i udrożnić cały układ. W przypadku braku dostępu do parownika zalecamy stosowanie elastycznej lancy Nylonowej AC160 z dyszą 360°, którą również wprowadzamy  do komory parownika. UWAGA: Zawsze zalecamy przedmuchać wszystkie otwory (kratki) wentylacyjne w kokpicie po demontażu filtra kabinowego i przed procesem czyszczenia i dezynfekcji parownika i wnętrza auta.

 

6) Jeśli stosuję ozonowanie, czy trzeba czyścić parownik klimatyzacji?

Ozonowanie nie czyści parownika z kurzu i brudu, tylko utlenia powierzchnię. Pozostawia więc zanieczyszczenia, które podczas używania klimatyzacji stają się wilgotne i tworzą doskonałe warunki do rozwoju mikroorganizmów, bakterii i grzybów odpowiedzialnych za przykre zapachy z klimatyzacji. Dlatego efekt ozonowania bez mechanicznego czyszczenia parownika jest krótkotrwały i mało skuteczny. Co więcej, OZON działa utleniająco na elektronikę w pojazdach, co z upływem czasu skutkuje problemami z podzespołami elektronicznymi.

7) Czy mogę zrezygnować z ozonowania jeśli stosuję NANOCLEAN® AC7?

Zdecydowanie tak. Dezynfekcja parowników klimatyzacji metodą NANOCLEAN® AC7 i zamgławianie auta suchą mgłą NANOCLEAN® AC7 gwarantuje dezynfekcję całego pojazdu z pełnym spektrum biobójczym w czasie 15 minut. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda dezynfekcji pojazdu i znacznie bezpieczniejsza niż ozonowanie. Dodatkowo metoda NANOCLEAN® AC7 nie wymaga długotrwałego wietrzenia (wystarczy 5 minut) i pozostawia przyjemny zapach w aucie. Większość serwisów samochodowych, które stosują system NANOCLEAN® AC7, przestały stosować ozonatory.

 

8) Dlaczego dezynfekcja metodą NANOCLEAN® AC7 jest bezpieczniejsza niż innymi metodami?

Preparat NANOCLEAN® AC7 gotowy do użycia jest bardziej bezpieczny dla serwisantów, niż inne płyny dostępne na rynku czy ozonowanie, ponieważ nie ma oznaczeń niebezpiecznych. NANOCLEAN® AC7 nie zawiera substancji toksycznych i mutagennych. Nie powoduje podrażnień, alergii i oparzeń. Nie zawiera alkoholu. Jest niepalny. Ma przyjemny cytrusowy zapach, który szybko zanika i pozostawia uczucie świeżego powietrza wewnątrz auta.

 

9) Czy magazynowanie środków NANOCLEAN® AC7 jest bezpieczne?

Preparaty NANOCLEAN® AC7 są niepalne na bazie wodnej, dlatego są bardziej bezpieczne do przechowywania. Znacznie ograniczają ryzyko pożaru w porównaniu do produktów na bazie alkoholi i innych palnych rozpuszczalników stosowanych w dezynfekcji klimatyzacji. NANOCLEAN® AC7 należy przechowywaćw oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-40°C w suchym miejscu z dala od promieni słonecznych.

10) Jak często czyścić i dezynfekować parownik?

W Polsce mamy znaczne zapylenie na drogach, dlatego parownik zalecamy czyścić ciśnieniowo lancą NANOCLEAN® minimum 1 raz w roku lub co 40.000km. Jeśli do czyszczenia i dezynfekcji stosujemy pianę w aerozolu NANOCLEAN® to zalecamy powtarzać proces co 6 miesięcy lub co 20.000 km. Jeśli pojazd porusza się systematycznie w zakurzonym środowisku to zalecamy czyszczenie i dezynfekcję parownika częściej.

11) Co w przypadku, gdy nie mamy dojścia do parownika dla lancy?

Zgodnie ze sztuką dekontaminacji należy najpierw umyć powierzchnię, więc musimy znaleźć sposób, aby dojść do parownika i użyć lancę ciśnieniową bezpośrednio czyszcząc parownik. Najczęściej wystarczy wyjąć filtr kabinowy, w niektórych wypadkach będzie konieczność zdemontowania wentylatora dmuchawy, czujnika temperatury, rezystora lub inną część układu HVAC. Często można znaleźć zaślepione otwory rewizyjne, w każdym przypadku jest możliwość, aby wykonać czyszczenie, odgrzybianie i dezynfekcję parownika w należyty sposób. W najbardziej ekstremalnym przypadku dla profesjonalistów można nawiercić mały otwór serwisowy krótkim wiertłem w komorze parownika i po dezynfekcji zaślepić go. W praktyce często wystarczy dodatkowe 10 minut, aby znaleźć bezpośrednie dojście do parownika, do którego początkowo nie było dojścia. Niezwykle przydatna staje się kamera endoskopowa.

12) Na czym polega metoda dezynfekcji przez Zamgławianie Suchą Mgłą NANOCLEAN®?

Zamgławianie NANOCLEAN® Sucha Mgła polega na wpuszczeniu do wnętrza auta lub pomieszczenia mgły rozpylanej przez specjalną głowicę dołączaną do pistoletu NANOCLEAN® FUMI-1 lub stosując pistolet zamgławiający MC-8871F NANOCLEAN® GUN FUMI. Przyjmujemy wydajność ok. 50ml na minutę na 15 m3. W praktyce auto zamgławia się 1 minutę i zamyka szczelnie na okres 15 minut w celu pełnej dezynfekcji i usunięcia przykrych zapachów wewnątrz. Można również uruchomić nadmuch w kabinie na najniższą prędkość, ustawić nawiew na górną część kabiny, kratki ustawić w kierunku podsufitki a obieg dmuchawy wewnętrzny, dzięki czemu zdezynfekujemy kanały powietrzne. UWAGA: Podczas zamgławiania należy zapewnić dystans od dyszy zamgławiającej do powierzchni minimum 1.5 metra, najlepiej 2metry, aby zapewnić suchą powierzchnię. Zmniejszenie dystansu od dyszy do powierzchni poniżej 2 m może powodować moczenie powierzchni i przedwczesne osiadanie mgły. W praktyce zalecamy zamgławiać auto przez drzwi tylne lub klapę bagażnika, aby zapewnić dystans do powierzchni minimum 1.5 m.

13) Czy zamgławianie Suchą Mgłą NANOCLEAN® może moczyć powierzchnię?

Jeśli podczas zamgławiania środkiem NANOCLEAN® stosując pistolet z głowicą FUMI-1 zachowamy dystans >1.5 metra od dyszy do powierzchni oraz czas zamgławiania auta nie będzie dłuższy niż 1 minuta, to powierzchnie pozostaną suche. W praktyce przyjmujemy czas zamgławiania auta 30-60 sekund, do uzyskania efektu mgły w pojeździe. Jeśli podczas zamgławiania doszło do zamoczenia powierzchni, należy odczekać do wyschnięcia i przetrzeć wilgotną ściereczką z wodą typu fibra. Preparat jest bezpieczny dla powierzchni.

14) Gdzie stosować dezynfekcję przez Zamgławianie Suchą Mgłą NANOCLEAN?

a) Dezynfekcja i usuwanie przykrych zapachów wewnątrz aut, pojazdów publicznych.

b) Dezynfekcja budynków publicznych, pomieszczeń biurowych, hal, sanitariatów, pomieszczeń mieszkalnych.

c) Dezynfekcja układów wentylacji, klimatyzacji HVAC, rekuperatorów, itp.

15) Jaka ilość płynu jest potrzebna na jeden pojazd?

Płyn NANOCLEAN® AC7 stosujemy do parowników i zamgławiania wnętrza pojazdu.

a) Przyjmujemy na jeden parownik 0.5-1L płynu. W praktyce w autach nowych lub regularnie serwisowanych wystarczy 500 ml płynu, natomiast w przypadku problemów z zapachami z klimatyzacji lub w przypadku starych zagrzybionych i bardzo zabrudzonych parowników zalecamy użycie 1L płynu, np.: pojazdy długo nieserwisowane lub jeżdżące w zakurzonym środowisku np.: budowy, żwirownie, itp.).

b) Do zamgławiania wnętrza pojazdu przyjmujemy 50ml płynu roboczego na 1 minutę zamgławiania głowicą NANOCLEAN® FUMI-1 SUCHA MGŁA. W praktyce wystarczy zamgławiać nie więcej niż 1 minutę, aby uzyskać efekt mgły w samochodzie. Następnie zamknąć auto na 15 minut w celu dezynfekcji wnętrza pojazdu.

16) Czy możemy zastąpić czyszczenie parownika lancą ciśnieniową tylko stosując zamgławianie NANOCLEAN?

Zgodnie ze sztuką, aby wykonać dezynfekcję klimatyzacji należy najpierw parownik wyczyścić i zdezynfekować. Dezynfekcja powierzchni brudnej jest nieskuteczna lub krótkotrwała. Niewyczyszczony parownik to siedlisko kurzu, który z wilgocią tworzy idealne warunki dla rozwoju grzybów i bakterii oraz powstania biofilmu.
W przypadku czystych parowników w nowych autach można wykonać tylko proces zamgławiania przy włączonym nadmuchu na prędkość minimalną. Dodatkowo włączyć obieg zamknięty wentylacji i ustawić wszystkie kratki wentylacyjne do góry. Zalecamy aplikację Suchej Mgły przez ok 1 minutę przez tylne drzwi, dysza skierowana w dół pod siedzenie tylne lub przez tylną klapę bagażnika. Jeśli nadmuch z wentylatora jest zbyt silny, to wyłączyć dmuchawę i powtórzyć zamgławianie przez 30-60 sekund.

17) Jak rozcieńczać koncentrat NANOCLEAN® AC7?

Koncentrat NANOCLEAN ® AC7 stosujemy z wodą w stężeniu 5% (1:20) czyli
np.: koncentrat 50ml + 950ml wody = 1Litr płynu gotowego do użycia 5%.

Mieszanie koncentratu NANOCLEAN® AC7 z wodą w stężeniu 5% wg tabeli poniżej:
Stężenie preparatu [%] Stosunek rozcieńczenia Ilość roztworu roboczego GDU  5%: 0.5 L 1 L 5 L 10 L 20 L 25 L 100 L 200 L
5% 1 : 20 Ilość koncentratu: 25 ml 50 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 1250 ml 5 L 10 L
18) Czy muszę stosować wodę destylowaną do koncentratu NANOCLEAN® AC7?

Nie musimy stosować wody destylowanej, możemy stosować również wodę z kranu do rozcieńczania koncentratu NANOCLEAN® AC7. Tak przygotowany roztwór można od razu stosować do dezynfekcji parowników.

19) Jaka trwałość jest preparatu NANOCLEAN® AC7 do magazynowania?

Preparaty NANOCLEAN® AC7 mają trwałość 3 lata od daty produkcji podane na etykiecie produktu. Również roztwór roboczy sporządzony z koncentratu ma taką samą trwałość jak koncentrat z którego został przygotowany.

20) Czy płyn NANOCLEAN® AC7 może uszkodzić powierzchnię w aucie?

Płyny NANOCLEAN® są kompatybilne z większością powierzchni (tkaniny, skóra, plastiki, gumy, metale) jeśli jest stosowany zgodnie z instrukcją. Uwaga: Przed użyciem preparatu na całej powierzchni zawsze zalecamy test wstępny na niewidocznej powierzchni, aby sprawdzić pełną kompatybilność z daną powierzchnią.

21) Ile kosztuje dezynfekcja auta metodą NANOCLEAN® AC7 ?

Koszt dezynfekcji parownika auta zaczyna się już od 6 złotych (0.5L płynu GDU z koncentratu), a w przypadku aut z problemem zapachowym zalecamy użycie 1L płynu do czyszczenia i dezynfekcji całego parownika.

Koszt zamgławiania auta od 60 groszy (1 minuta zamgławiania).

22) Ile kosztuje lanca i pistolet NANOCLEAN® do czyszczenia i dezynfekcji parowników?

Zestaw NANOCLEAN® 2 Lance, pistolet NANOCLEAN®, Głowicę do zamgławiania można nabyć w cenie już 1zł za sztukę przy zakupie kartonu koncentratu NANOCLEAN® AC7 10x 1L w zestawie. Można również zakupić osobno pistolet w cenie 650zł netto i lancę w cenie 160 zł netto.

23) Jakie badania i dopuszczenia posiada produkt NANOCLEAN®?
  • Badania biobójcze na bakterie, wirusy, grzyby, spory i prątki wg europejskich norm: EN1040, EN13727, EN1276, EN13697, EN13623, EN1275, EN1650, EN14476, EN13704, EN14348
  • Pozwolenie na obrót produktem biobójczym w Polsce.
  • Atest PZH
  • Wyróżnienie Produkt Roku Auto Expert 2019 i 2020
  • Certyfikat LAUR EXPERTA 2019/2020

 

24) Dlaczego jest kilka rodzajów aerozoli NANOCLEAN®?

Specjalnie dla naszych klientów opracowaliśmy kilka rodzajów preparatu NANOCLEAN® w aerozolach. Wszystkie aerozole służą do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji HVAC w aucie, splitów w budynku oraz każdej powierzchni wodoodpornych.

a) NANOCLEAN® AC7 Aerozol– niepalna pianka biobójcza o większej mocy czyszczenia dla profesjonalistów typu SERWIS ASO Auto-Dealer i Serwis KLIMA-WENT.

b) NANOCLEAN® AC8 – wysokoprężna piana aktywna do wypełniania kanałów zamkniętych, parowników oraz każdej powierzchni. Półsucha piana szybciej odparowuje, ale zawiera gaz palny. Produkt polecany dla warsztatów samochodowych bez użycia lancy do dezynfekcji i dla majsterkowiczów, hobbystów.

c) NANOCLEAN® AIR – produkt wielozadaniowy, niskopieniąca pianka na ekologicznym, niepalnym gazie do czyszczenia i dezynfekcji każdej powierzchni oraz dezynfekcji klimatyzacji i wentylacji HVAC.

25) Jaki aerozol użyć u siebie w aucie, gdy sam chcę zdezynfekować klimatyzację?

Podstawowym produktem dla majsterkowiczów z pełną instrukcją obsługi jest aktywna piana wysokoprężna NANOCLEAN® AC8, który można zastosować do parowników i kanałów wentylacyjnych w aucie i w domu.
Jest to produkt mniej mokry i szybciej odparowuje.

Więcej informacji na stronie www.AC8.pl.

Jeśli chcemy zastosować aerozol niepalny o dłuższym działaniu to zalecamy NANOCLEAN® AIR lub NANOCLEAN® AC7, natomiast te produkty pienią się słabiej i efekt wizualny wypełnienia wnęk kanałów nie zachodzi. Natomiast produkt zostaje dłużej na powierzchni i gwarantuje większą skuteczność.

26) Jaki jest termin ważności preparatów z gamy NANOCLEAN®?

Wszystkie preparaty z gamy NANOCLEAN® posiadają 3 letni termin ważności od daty produkcji. Data ważności jest podana na opakowaniu.

27) Na czym polega 30 DNIOWA GWARANCJA SATYSFAKCJI lub zwrot pieniędzy

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, dlatego dajemy Ci gwarancję 100% satysfakcji. Jeśli nie będziesz w pełni zadowolony z zestawu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni od daty zakupu, a zwrot pieniędzy otrzymasz do 7 dni po otrzymaniu przez nas zwróconego towaru.

28) Na czym polega 3-stopniowy proces dezynfekcji auta?

3-stopniowy proces dezynfekcji auta polega na 3 procesach dezynfekcji układu klimatyzacji i HVAC w aucie włącznie z dezynfekcją wnętrza auta oraz usuwaniem przykrych zapachów w samochodzie:

KROK 1: Czyszczenie i dezynfekcja parownika w aucie i układu HVAC:

1) Wyciągnąć filtr przeciwpyłkowy w kabinie lub przy podszybiu

2) Przedmuchać sprężonym powietrzem wszystkie kratki i kanały wentylacyjne w kokpicie układu HVAC

3) Wyczyścić i zdezynfekować parownik auta lancą ciśnieniową NANOCLEAN®  INOX AC45 i preparatem NANOCLEAN® AC7 lub pianką w aerozolu NANOCLEAN®AC7, NANOCLEAN®AC8, NANOCLEAN®AIR

4) Po 5 minutach zamontować filtr kabinowy w aucie

KROK 2: Dezynfekcja Kanałów wentylacyjnych i wnętrza auta oraz usuwanie przykrych zapachów w aucie:

1) Włączyć dmuchawę na minimalne obroty, zimne powietrze, obieg zamknięty

2) Nadmuch powietrza ustawić w stronę szyby i pasażerów w górną część kabiny, kratki wentylacyjne również ustawić w górę

3) Przy włączonym wentylatorze w obiegu zamkniętym zamgławiać wnętrze pojazdu przez 60 sekund kierując pistolet z głowicą Sucha Mgła za tylnym siedzeniem w podłogę lub od strony bagażnika w kierunku kokpitu. Zapewnić dystans głowicy pistoletu od powierzchni co najmniej 1.5m, aby wyeliminować ryzyko moczenia powierzchni. Kiedy widzimy mgłę w wnętrzu auta przerwać zamgławianie (ok. 60 sekund).

4) Zamknąć wszystkie drzwi, aby auto było szczelnie zamknięte.

5) Poczekać 5 minut, aby biobójcza mgła mogła zadziałać wewnątrz auta w obiegu zamkniętym.

KROK 3: Dezynfekcja wnętrza auta i usuwania przykrych zapachów tapicerki:

1) Wyłączyć zapłon auta, dmuchawę i zamknąć szczelnie auto

2) Zamgławiamy wnętrze auta przez 60 sekund przez otwartą tylną klapę bagażnika lub tylne drzwi, kierując pistolet zamgławiający w kierunku wnętrza auta

3) Pistolet skieruj w taki sposób, aby odległość głowicy sucha mgła i powierzchni w aucie wynosiła co najmniej 1.5m, aby zapobiegać moczeniu dezynfekowanej powierzchni

4) Po 1 minucie zamgławiania, sucha mgła powinna być widoczna we wnętrzu auta i należy przerwać zamgławianie i zamknąć szczelnie auto.

5) Pozostawić auto szczelnie zamknięte przez co najmniej 15 minut.

6) Po 15 minutach mgły w aucie, samochód przewietrzyć, a dmuchawę ustawić na najwyższe obroty przez 3-5 minut, aby auto było przewietrzone i gotowe do jazdy.